FINANSOWANIE NIERUCHOMOŚCI

Umów się z naszym doradcą kredytowym i poznaj swoje możliwości zakupu mieszkania

Wyszukiwarka mieszkań

Napisali o nas


pruszcz-gdanski.pl - 2009-10-30

"Schetynówka" dla Pruszcza

Miasto Pruszcz Gdański zajęło dwa pierwsze miejsca w drugiej edycji konkursu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011, czyli popularnych "Schetynówek".

Rondo

To wyjątkowy sukces, ponieważ jak dotąd nikomu w Województwie Pomorskim nie udało się zająć dwóch najwyższych lokat (zarówno w kategorii dróg gminnych, jak i powiatowych).

Pierwszy z najwyżej ocenionych projektów, który powstał autonomicznym nakładem miasta to: "Osiedle Strzeleckiego - zwiększenie ruchu i poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego w Pruszczu Gdańskim poprzez budowę ronda i dróg gminnych łączących nowe osiedle Strzeleckiego z drogą powiatową Raciborskiego (2214 G) łączącą Pruszcz Gdański z Obwodnicą Trójmiasta - etap II". Za łączną kwotę 4 186 000 złotych wybudowane zostaną ulice Rogozińskiego, Domejki, Hryniewieckiego i Jana z Kolna na nowym "Osiedlu Bursztynowym". W celu poprawy bezpieczeństwa, drogi będą oświetlone, a partner projektu - Powiat Gdański zobowiązał się do wybudowania ronda pozwalającego na bezpieczne i bezkolizyjne włączanie się pojazdów wyjeżdżających z nowego osiedla do drogi powiatowej Raciborskiego. Wniosek jest kontynuacją zadania rozpoczętego również w ramach "Schetynówki" w roku 2009.

Drugi projekt, którego beneficjentem jest Starostwo Powiatu Gdańskiego, obejmuje zadanie pod nazwą: "Budowa drogi powiatowej nr 2246 G - ulicy Emilii Plater w Pruszczu Gdańskim - Etap I na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 227 ul. Powstańców Warszawy do skrzyżowania z ul. Korzeniowskiego włącznie". Projekt obejmuje całościową przebudowę ww. drogi. Szacunkowy koszt zadania stanowi kwotę 8 mln złotych. Z tzw. "Schetynówki" współfinansowanie wyniesie 3 mln złotych. Miasto Pruszcz Gdański dołoży 3 mln złotych. Powiat Gdański dołoży 2 mln.

Oba projekty dostały najwyższą w swoich kategoriach liczbę punktów (odpowiednio 105 i 130)

2009-10-30


Powrót: Napisali o nas